فروش بهتر

فروشندگان محترم،‌ وب سایت رسمی ویگوبازار برای فروش هرچه بیشتر و آسانتر شما طراحی شده است. به همین منظور در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد و یا انتقادی آن را از طریق فرم  پیشنهاد ها و انتقادات  با ما در میان بگذارید. نکاتی که در ادامه مطرح می‌شود نکاتی است که با توجه به عملکرد وب سایت ویگوبازار، خریداران بیشتری را به کالاها / خدمات فروشگاه‌هایی که این نکات را رعایت می‌کنند جذب خواهد کرد. پیشنهاد ما به فروشگاه‌ها این است که حتما نکات زیر را برای فروش بهتر و بیشتر، در نظر بگیرند.

اولین نکته ای که فروشگاه‌ها باید به آن توجه کنند قیمت منصفانه است. هر چه فروشگاهی قیمت کالاهایش را منصفانه تر درج نماید و به فروش برساند استقبال از فروشگاهش بیشتر خواهد شد و اعتماد خریداران بیشتری را به خود جلب خواهد کرد. توجه داشته باشید هر چه شما کالا یا خدماتتان را با قیمت بیشتری درج کنید به آن دسته از رقبایتان که همان کالا یا خدمات را با قیمتی منصفانه تر درج کرده اند این فرصت را می‌دهید تا فروش بیشتری نسبت به شما پیدا کنند.

هر چه کیفیت کالا و خدمات فروشگاهی مرغوب تر باشد به مرور زمان این فروشگاه در فکر خریدار جایگاهی با ارزش پیدا خواهد کرد. کیفیت کالا را می‌توان اینگونه تعریف کرد که کالایی که ارائه می‌شود بدون نقص ظاهری و یا فنی باشد و قبل از ارسال به خریدار همه موارد و ویژگی‌هایی که در وب سایت برای آن کالا ارائه شده است را شامل باشد. پیشنهاد ما به فروشگاه‌ها این است که قبل از آماده کردن و ارسال کردن حتما تا جای ممکن از سلامت کالای خود اطمینان یابند. برای فروشگاه‌های خدماتی این پیشنهاد را داریم که حتی بیشتر از مواردی که در وب سایت به مشتری وعده داده شده است را به او سرویس دهی نمایند. هر چه فروشگاه‌های خدماتی سرویس با کیفیت تر و خارج از توقع مشتری ارائه دهند، مشتریان بیشتر و وفادارتری به خود جذب خواهند کرد.

یکی از نکات بسیار مهم در دنیای خرید و فروش اینترنتی امروز، (به خصوص در ایران)، ضمانت دادن به مشتری در صورت عدم رضایت وی از کالا یا خدمات است. با توجه به شرایط و قوانین وب سایت ویگوبازار تمامی فروشگاه‌هایی که در وب سایت ثبت نام شده اند موظف به اجرای قوانین بازگشت کالا می‌باشند. اما در شرایطی خاص بهتر است فروشگاه‌ها با مشتریانی که به هر دلیل از خرید خود منصرف شده و یا کالا دچار نقص فنی و یا ظاهری ناچیزی بوده، به راحتی کنار بیایند و کالای برگشتی را بپذیرند، کالا را تعویض کنند یا مبلغ سفارش را به مشتری برگشت دهند. هر چه فروشگاهی اعتماد خریداران بیشتری را به خود جلب نماید محبوب تر و پر بازدید تر شده و در نهایت فروش بیشتری را تجربه خواهد نمود.

یکی از دلایلی که امروزه خریداران به سمت خرید آنلاین روی آورده اند صرفه جویی در زمان و هزینه است. خریدار مایل است پس از ثبت سفارش، همان روز یا حداکثر تا فردای آن روز سفارش خود را تحویل بگیرد. هر چه زمان ارسال کالا بیشتر شود رضایت مشتری کاهش پیدا می‌کند. بهتر است فروشگاه‌ها همیشه آنلاین بوده و به محض ثبت سفارش خریداران از آن مطلع شوند و پروسه آماده سازی کالا را شروع نمایند.

فروشگاه‌ها حتما به این نکته توجه نمایند که روزانه موجودی کالای خود را به روز رسانی کنند. عملکرد سیستم موجودی کالا در ویگوبازار این گونه است که پس از هر به روز رسانی کالا توسط فروشگاه، اگر خریداری به صورت آنلاین سفارشی به تعداد ۱ واحد از کالا ثبت نماید ۱ عدد از موجودی کالای فروشگاه در صفحه مخصوص آن کسر خواهد شد و اگر موجودی کالای فروشگاه به صفر برسد آن کالا برای خریداران غیر قابل خرید خواهد شد. نکته بسیار مهم این است که به عنوان مثال فرض کنید فروشگاهی دقیقا ۱۰ عدد از کالایی را در فروشگاه خود موجودی دارد. اگر شما در وب سایت این کالا را با موجودی ۱۰ ثبت نمایید و پس از مدتی اگر آن ۱۰ عدد کالا در خارج از وب سایت به فروش برسد، در وب سایت همچنان موجودی ۱۰ است اما در واقع آن کالا به اتمام رسیده است. در این شرایط اگر خریداری این کالا را به صورت آنلاین سفارش دهد، فروشگاه آن کالا را موجود نداشته باشد و خریدار این موضوع را به ویگوبازار اطلاع دهد و یا ویگوبازار از هر طریق دیگری از آن مطلع شود برای فروشگاه متخلف امتیار منفی در نظر گرفته می‌شود و طبق قوانین وب سایت با فروشگاه برخورد خواهد شد.

اگر با ویگوسکه آشنایی ندارید می‌توانید از قسمت قوانین وب سایت با آن آشنا شوید. حتما برای فروش هر کالایتان ویگوسکه به خریدار بدهید. خریدار ترغیب خواهد شد تا برای استفاده از ویگوسکه‌هایش در خرید بعدی به فروشگاه شما مراجعه و خرید نماید.

هر چه فروشگاه با مشتریانش صادق تر باشد مشتریان وفادار بیشتری پیدا خواهد کرد که این مشتریان وفادار در طول زمان از آشنایان و دوستانشان دعوت خواهند کرد که از فروشگاه مورد علاقه ایشان خرید نمایند. لذا پیشنهاد ما به فروشگاه‌ها این است که کالاهایشان را با اطلاعاتی دقیق، کامل، جامع و صادقانه در وب سایت درج نمایند و هر توضیحی را که در مورد کالا لازم می‌دانند به خریدار منتقل کنند. بهتر است فروشگاه‌ها موارد زیر را هنگام درج کالا مد نظر داشته باشند. برای کالا عنوانی مناسب و دقیق انتخاب کنید. در انتخاب نام فارسی و انگلیسی کالا حتما از کلماتی که حدس می‌زنید خریداران آن کلمات را برای خرید این محصول بیشتر جستجو می‌کنند استفاده نمایید. به اندازه کافی در مورد کالا و ویژگی‌هایش به خریداران اطلاعات بدهید. هر چه جزئیات و ویژگی‌های کالای خود را با دقت بیشتری درج نمایید احتمال برگشت سفارشات به دلیل عدم رضایت خریدار کاهش پیدا خواهد کرد. عکس‌های با کیفیت بگیرید. پیشنهاد ما به فروشگاه گرفتن عکس کالا با پس زمینه سفید و کیفیت تصویر بالا است. بهتر است از تمامی زوایای کالا عکس گرفته به گونه ای که تمامی ویژگی‌های کالا در عکس‌ها مشخص و واضح باشند.